VAISTŲ SĄRAŠAS

ATSKLEIDIMO KODEKSAS

 

Bendradarbiavimas su sveikatos priežiūros specialistais (SPS) ir sveikatos priežiūros organizacijomis (SPO)

Atskleidimo kodeksas

Farmacijos pramonės bendradarbiavimas su sveikatos priežiūros specialistais ir sveikatos priežiūros organizacijomis yra neišvengiama būtinybė, norint užtikrinti sveikatos priežiūros ir medicinos inovacijų raidą.

Siekdama ir taip griežtai reglamentuojamiems farmacijos pramonės, SPS ir SPO bendradarbiavimo santykiams suteikti dar daugiau skaidrumo ir aiškumo, kompanija UAB „Merck Sharp & Dohme“ (toliau – „MSD“) priėmė Sveikatos priežiūros specialistų ir sveikatos priežiūros organizacijų Informacijos atskleidimo kodeksą (toliau – Atskleidimo kodeksą).

Siekdama ir taip griežtai reglamentuojamiems farmacijos pramonės, SPS ir SPO bendradarbiavimo santykiams suteikti dar daugiau skaidrumo ir aiškumo, kompanija UAB „Merck Sharp & Dohme“ (toliau – „MSD“) priėmė Sveikatos priežiūros specialistų ir sveikatos priežiūros organizacijų Informacijos atskleidimo kodeksą (toliau – Atskleidimo kodeksą).

Šį vieningą ir efektyvų savireguliacijos kodeksą visoje Europoje priėmė Europos farmacijos pramonės ir asociacijų federacijos (angl. European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations (EFPIA)) vienijamos kompanijos.

Lietuvoje šiuo kodeksu vadovaujasi 40 kompanijų, vienijamų Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos (IFPA) ir Vaistų gamintojų asociacijos (VGA) .

Pagal Atskleidimo kodeksą kompanijos įsipareigoja atskleisti informaciją apie savo indėlį į medikų kompetencijos ir kvalifikacijos tobulinimą, informaciją apie praktikuojančių medikų pasitelkimą vykdant su medicinos inovacijomis susijusius klinikinius tyrimus, bei kitą informaciją.

Šią informaciją farmacijos pramonės kompanijos pateikia atskleisdamos vertes, perleistas sveikatos priežiūros specialistams ar sveikatos priežiūros organizacijoms. 

Vertė gali būti nepiniginė nauda (pvz., kai kompanija finansuoja mediko tobulinimąsi jo praktikuojamai terapinei sričiai skirtoje konferencijoje apmokėdama skrydžio bilietus ar konferencijos registracijos mokestį) arba piniginis mokėjimas (pvz., kai kompanija apmoka už mediko dalyvavimą klinikiniuose inovatyvių gydymo būdų tyrimuose).

Nors farmacijos pramonės ir medikų bendradarbiavimą tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos sąjungos (ES) šalyse reguliuoja ES direktyvos, kiekvienos šalies įstatymai ir savireguliacinės iniciatyvos (pvz., Etikos kodeksai), priimdama Atskleidimo kodeksą pramonė žengė papildomą žingsnį, kuriuo siekia stiprinti pasitikėjimą tarp visuomenės, pramonės atstovų bei medikų.

Atskleidimo kodekso nuostatas IFPA narės įgyvendina laikydamosi galiojančių konkurencijos ir duomenų apsaugos įstatymų, teisės aktų ir kitų įstatyminių reikalavimų.

Šioje svetainėje „MSD“ skelbia informaciją apie sveikatos priežiūros specialistams ir sveikatos priežiūros organizacijoms perleistas vertes.  Informacija apie fiziniams asmenimis perleistas vertes skelbiama tik tuomet, jeigu asmuo sutinka viešinti duomenis. Jeigu fizinis asmuo nesutinka, informacija atskleidžiama apibendrinta forma. Visi su klinikiniais tyrimais ir produkto sukūrimu susiję atskleistini duomenys pateikiami apibendrinta forma.

Atsisiųskite „MSD” sveikatos priežiūros specialistams ir sveikatos priežiūros organizacijoms perleistų verčių ataskaitas:

  • 2019 metais SPS ir SPO perleistų verčių ataskaitą LT/ENG
  • 2018 metais SPS ir SPO perleistų verčių ataskaitą LT/ENG
  • 2017 metais SPS ir SPO perleistų verčių ataskaitą   LT/ENG
  • 2016 metais SPS ir SPO perleistų verčių ataskaitą  LT   ENG
  • 2015 metais SPS ir SPO perleistų verčių ataskaitą  LT   ENG

„MSD“ rinkodaros partneris Lietuvoje 2013-2017 metais buvo UAB „Oribalt Vilnius“ (ankstesnis pavadinimas – UAB „Oriola Vilnius“). Ši bendrovė nėra EFPIA narė, bet savo svetainėje savanoriškai atskleidžia informaciją apie bendradarbiavimo su „MSD“ laikotarpiu perleistas vertes sveikatos priežiūros specialistams ir sveikatos priežiūros organizacijoms: www.oribalt.lt.

Išsamesnę informaciją apie „MSD“ perleistas vertes sveikatos priežiūros specialistams ir sveikatos priežiūros organizacijoms galite gauti iš „MSD“ vykdančiojo direktoriaus Lietuvoje Armen Manukian, tel. 8 5 278 0247, el. p. armen.manukian@merck.com.

Informacijos atskleidimo metodika

Metodologija LT ENG